Pawilony

Konfiguracja pawilonu handlowego

Nasze pawilony realizujemy pod konkretne zamówienie – jest to najbardziej zoptymalizowana forma budownictwa przemysłowego i małogabarytowego.

Dlatego jeśli są zainteresowani Państwo obiektem pod konkretne przeznaczenie prosimy o tym fakcie nas poinformować, dzięki bogatemu doświadczeniu doradzimy Państwu najbardziej optymalne rozwiązania w funkcjonalności takiego obiektu oraz w zakresie spełniania Polskich Norm.

Nasze Pawilony handlowe posiadają wszystkie wymagane dokumenty i atesty niezbędne do legalnego użytkowania obiektu na cele usługowe, gastronomiczne czy też handlowe.

W zakładce Kontakt znajdą Państwo formularz kontaktowy przez, który można wysłać zapytanie na Pawilon handlowy. W polu „uwagi” prosimy dodatkowo wypisać wszelkie interesujące Państwa elementy dodatkowe, pozwoli to nam dokładnie wybrać i skonfigurować odpowiedni model dla Państwa.

Wszystkie pawilony w ofercie Firmy EFEKT można konfigurować w dowolny sposób.

 

Zachęcamy do przesłania zapytania ofertowego na pawilony handlowe, usługowe, gastronomiczne z możliwie jak najbardziej szczegółowym określeniem potrzeb lub funkcjonalności.

 

Zalety pawilonów z płyty warstwowej

  • szybka realizacja
  • lekka konstrukcja, przy małych projektach nie wymagana dodatkowa konstrukcja nośna
  • niewymagane są fundamenty
  • nieograniczona możliwość rozbudowy
  • bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej (uwarunkowany od grubości ściany)
  • estetyka nie wymagająca szczególnych nakładów na konserwację

Nasza Firma także wykonuje wszelkie prace związane z postawieniem takiego pawilonu handlowego (gastronomicznego), a także związanych z rozbudową już istniejących, a także modyfikacje konstrukcji – Face-lifting pawilonów starszego typu.

 

Pawilony w ofercie Firmy EFEKT można konfigurować w dowolny sposób.

 

Pawilony biurowe

Pawilony biurowe z płyt warstwowych bardzo często przegrywają z obiektami budowanymi w tradycyjny sposób tylko dlatego, że w świadomości Polaków zakorzeniony jest obraz starych blaszanych puszek, w których „zimą jest zimno, a latem jest gorąco jak w piekle”.

Producent płyt warstwowych Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Remo część biurową zbudowało z płyt warstwowych z wykończeniem powierzchni biurowych płytami kartonowo gipsowymi.

Wykończenie pawilonu biurowego

Na całej powierzchni biura podłoga jest wyłożona płytkami ceramicznymi, ponadto w podłodze zostały rozprowadzone wszystkie media z wyprowadzeniem na ściany tj. infrastruktura teleinformatyczna, instalacja centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. Wnętrze biura standardem nie odbiega od analogicznego obiektu w tradycyjnej ceramicznej technologii budownictwa przemysłowego.

Elementy konstrukcyjne: filary podtrzymujące konstrukcję stalową dachu również zostały obudowane płytą k-g otrzymując w efekcie końcowym przyjazne wnętrze do długotrwałej pracy biurowej bez uczucia dyskomfortu „metalowej puszki”. Jak zauważyć można na zdjęciu  kartonowo-gipsowe sufity z wmontowanymi lampami oświetleniowymi również sprawiają wrażenie, iż budynek jest wykonany w tradycyjnej technologii.

Wentylacja obiektów z płyty warstwowej

Powierzchnie biurowe wentylowane są przez rozbudowany autorski system wentylacyjny w układzie otwarto – zamkniętym  z rekuperacją ciepła w okresie zimowym.

System umieszczony jest w przestrzeni między sufitem a dachem – zapewniając tym samym możliwość rozbudowy o kolejne pomieszczenia.

Powierzchnie biurowe mogą być niezależnie zabudowywane przez system ścian działowych również wykonanych z płyty warstwowej oraz wierzchniej warstwy z płyty kartonowo – gipsowej.